Zdravím tě do krásného jarního týdne!

Připravila jsem si pro tebe na tento týden několik tématických věcí pojících se s vodou. A to článek, video a pár konkrétnějších návodů, jak používat šutříky, jak si vyrobit svou lahev na vodu a podobně. Takže se chvíli budeme s tématem voda tady na stránkách spolu potkávat.

Když se setkávám s lidmi, kteří podnikají sebepoznávací cestu, nebo s  lidmi, kteří se necítí dobře a chtějí ve svém životě nějaké změny, hledají nebo hledáme společně nějakou oporu pro tuto cestu.

Žádný spirituální učitel, terapeutická technika nebo kniha není automaticky spasitelná a 90% spočívá na tobě samotném. Na tom, jak vypadá tvůj běžný den, tvůj vnitřní svét, vztah k sobě, komunikace s lidmi atd.

Můžeš ale kolem sebe hledat různé opory nebo průvodce, takové téma, které tě tou tvou proměnou provází a kolem kterého se proměna může odvíjet. Můžou se od tohoto průvodce odvíjet čistící techniky, meditační techniky, různé podpůrné, motivační a nadhledové aktivity.

Již několikrát jsem se setkala s tím, že  podpoře změny a ozdravení mohl někomu pomoci některý z živlů či nějaký symbol či prvek, který jej provázel životem a již několikrát jsem narazila na to, že tímto průvodcem byla voda.

Voda na to lidi upozorňovala sama.

Buď ji milovali nebo nesnášeli

Měli konflikty nebo oporu ve vodních znameních

U vody se jim děly důležité životní události

Pracovali často s vodou

Zdálo se jim o vodě, o tonutí, o kalné, hluboké vodě atd.

Takže o takové tebe provázející tema, nebo v tomto případě o živel, se můžeš tématicky na svojí sebepoznávací cestě opřít. Voda má výhodu že působí jak zevně, tak vnitřně. Je čistící, mně se hodně spojuje s fází fyzického i duševního čištění člověka. A podobně může probíhat i práce s ní, uvnitř nebo venku. 

Krátce k symbolismu:

Běžně používaným symbolem vody je trojúhelník stojící na svém hrotu.

Voda_znak

Zobrazuje hlubší vrsty našeho já, podvědomí, očistu a vize.

Voda se pojí s intenzivními emocemi

Dokáže ničit – k našemu využití to, ať tedy nicčí to, co už nechceme.

A zároveň je života dárná – nechť vyživuje to, co chceme. 

Můžeš ji vědomě používat při detoxikačních koupelých, při meditačních koupelích, smývat s ní stres ze dne, užít ji při čistících kůrách, jako je šankhaprakšalána (http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php) apod.

Můžeš s ní vědomě uklízet, při tom uklídu ji vědomě vnímat a oslovovat, třeba když uklízíš dům ve kterém jste žili s bývalým partnerem, můžeš vykřičet vztek do kbelíku a vylít.

Můžeš si zvolit plavání jako svůj sport, při kterém si vyklidíš hlavu, místa s vodou jakou jsou prameny, rybníky, jezírka, jako místa pro tvou meditaci.

Můžeš vědomě pracovat na zařazení vody do tvého světa, pověsit si obrazy vody, postavit jezírko, udělat si fontánku, takto rozvíjet svou kreativitu a podpořit vnitřního umělce, mít aktivitu kdy jsem tady a teď a soustředím se.

Můžeš ji při meditaci používat k vizualizaci, jako proud světelné vody, který vstoupí, pročístí a odchází a odnáší nežádoucí věci.

Ale hlavně! Voda má jednu úžasnou vlastnost a to, že je schopna vázat informaci, přináší ji do našeho těla. A naše tělo je minimálně ze 70% voda, a tak tuto informaci dokáže příjmout. Takže harmonizací vody a vědomým přístupem k vodě, kterou piješ si můžeš zásadně prospět. Ano setkáš se s argumentem, že vše je ovlivněno myšlenkami a není potřeba k tomu používat vodu nebo nějaké jiné podpůrné prostředky ale hlavně se seoustředit na své myšlenky.

Ale potkávám se s lidmi, kteří se o to snaží a nejde jim to. Mají například nějakým způsobem blokováno srdce, mají pocit, že se jim nedostává lásky, nedoukážou ji prožívat, dávat, je jim nedostupná a je tedy nějakým způsobem blokovaná srdeční čakra. Tito lidé to popisují jako bariéru, mezi nimi a vnějším světem, nimi a světlem, nimi a láskou. Voda je jedna z věcí, která dokáže tuto bariéru překonat. Třeba na počátku, kdy ještě člověk není ve stavu, kdy by dovedl meditovat, vizualizovat, může práce s vodou začít ROZRUŠOVAT TOTO VNITŘNÍ ZABLOKOVÁNÍ, TÍM, ŽE VODA VNIKÁ DOVNITŘ TĚLA.

Voda má totiž jednu úžasnou vlastnost oproti jiným svépomocným nástrojům … dokáže vnést informaci DO našeho těla. Naše tělo se totiž sestává minimálně ze 70% z vody. A voda dokáže informace skvěle vázat a předávat je. Jak toto předávání probíhá? 

Masaru Emoto zkoumal krystaly vody a zjistil, že se mění v závislosti na okolním prostředí. Zda k vodě promlouváme ošklivě nebo hezky, zda se u ní modlíme, zda jsou kolem ní vibrace harmonické nebo disharmonické hudby.

Zjednodušeně řečeno:

VODA V ZÁVISLOSTI NA INFORMACÍCH V OKOLÍ A PŘEDNĚ NA EMOCIONÁLNÍM NÁBOJI ZMĚNÍ FREKVENCI SVÉ VIBRACE, S TÍM SVŮJ KRYSTAL A AŽ SE TAKTO „VYPADAJÍCÍ“ VODA DOSTANE DO NAŠEHO TĚLA, MŮŽE TYTO INFORMACE/VIBRACE PŘENÉST DO NÁS.

Já jsem se setkala s různou prací s vodou

Lidé vodu a její krystal harmonizují různými prostředky. Stavěním do pyramid pokládáním na mandaly, na květ života, vytvářejí  speciální lahve na vodu, vodu spinují , v technice Ho’oponopono se doporučuje modrá skleněná lahev postavená na světlo . U nás doma frčí  vkládáním kamenů a krystalů. 

V obyváku na stole stojí skleněný džbán a do něj napouštím čerstvou vodu a vybereme nějaké kameny které do něj dáme. Na výběr máme:

Jaspis červený ten, je takový na kreativitu, achát růžový, mnoho růženínů, křišťály, ametysty. fluorit, mnoho šungitů.

krystal_druza_do_vody_obchudek

Křišťálové drůzy a šungit – najdeš tady i v obchůdku

Šun git je zvláštní kámen (na obrázku ten černý), který má své naleziště jen na jednom místě v Rusku a má pozoruhodné vlastnosti. Odrušuje elektormagnetické zářezí a ve vodě má desinfekční a harmonizující účinky, taky ji obohacuje o minerály. Naše děti ji mají rády, říkají, že chtějí “šungitku”.

Kamínkům dáme i nějakou informaci, kterou pro nás ve vodě mají držte … zdraví, láska, pohoda, energie …

Já jsem nedávno na vodu vytvořila velmi jednoduše barvami na sklo se šablonkou harmonizační lahev a mými aktuálními barvami – fialová a žlutá, popsala jsem ji slovy láska, zdraví prosperita, děkuji a miluji tě. Večer naberu a ráno piji, protože voda ihned po probuzení mi hodně vyhovuje. Piji ji vždy když píši ranní stránky. 

270320154134

Moje láhev na vodu s mandalou

Způsobů, jak si pohrát s vodou, jak si ní pomoci je jistě více. 

Brzy tady na stránky, na můj kanál na youtube umístím video, kde budou tyto informace o vodě a ještě více i s doprovodnými obrázky.

Pro tuto chvíli je to ode mne jako takový zajímavostní přehled vše.

Videa o vodě: Masaru Emoto a vodní experiment:  https://www.youtube.com/watch?v=PDW9Lqj8hmc

Krásná Duše K o Vodě https://www.youtube.com/watch?v=LCRDS0fREOk

Pěkné jaro Zuzka