Popis příspěvku

Ahoj, dnes mám pro Tebe jeden svěží tip!
Prospívá tělu i duši. Ozvláštní běžný den a zpomalí Tvé tempo.

Mám moc ráda, když se oteplí, asi jako každý. Kromě jiného také proto, že mohu začít chodit víc naboso … cítit trávu a hlínu a teplo slunce na chodidlech … Skvělé!

Už jsem o tom vlastně psala i loni, že chůze naboso je úžasně zdravá společně s námětem na masáž v tomto článku: http://www.stestinadlani.cz/bose-nohy-v-parku/

Dnes jsem si ale uvědomila jednu věc.

BOSÉ CHODIDLO X KONVENČNÍ OBUV

Ke mně život často promlouvá v podobenstvích. Vidím kolem sebe „systémy“. Určité „konstalace“ či „vzorce“ které jsou rozestavěny, souvisí se sebou a způsobují něco jako řetězové reakce. Mnohdy si všímám, že určitý vzorec v mysli se v životě člověka projevuje i ve hmotě.

Podobně s chůzí naboso. Samozřejmě, že to má své niance a jedinečnost v rámci života každého člověka, ale pojďme se na to zkusit podívat.

– Naboso vnímám  svět, po kterém chodím, mnohem více než v konvenční obuvi, prožitek z tohoto světa je jiný, musím jít pomaleji, vnímám svět a sebe více nejen na chodidlech, ale i v mysli.

– Naboso kontakt mé nohy s matkou Zemí stimuluje mé vnitřní orgány, prospívá mému tělu, jsem blíže k energii Země i Vesmíru. Chůze naboso mě přirozeně vede k většímu kontaktu s přírodou.

– Naboso dávám své noze svobodu, dávám svobodu i svému opěrnému systému v jeho přirozeném vývoji, dávám důvěru chodidlu i tělu, že dokáže přirozeně a zdravě prospívat. Tato důvěra se projevuje i v mých dalších postojích.

– Naboso vnímám jinakost, mohu prociťovat, jak se cítím jiný/á mezi ostatními, co to se mnou dělá? Každý máme jedinečná chodidla, naše, ale zároveň nepodléhají módním trendům.

– Běžná konvenční obuv spoutává, usměrňuje, určuje, jak bude má noha (život, tělo, mysl) zformována, anatomicky tvarovaná obuv opět předkládá svůj pohled na mé chodidlo a na podporu mého opěrného systému. Konvenční bota omezuje a ohraničuje. Konvenční bota je přesvědčená, že ví lépe než příroda, jak pracovat s dětstkou nožkou, aby se dobře vyvíjela. Vývoj chodidla (života, těla, mysli) svěřuji do rukou obuvi, mých finančních možností k nákupu obuvi, trendům a těm, kteří obuv vyvinuli.

Co myslíš? Souvísí to? Vidíš ve svém okolí něco podobného, co „se sebou souvisí?“

Zajímavé články o chůzi a běhu naboso: http://www.nohynaboso.cz/uvod/
skupina o chůzi naboso (ale také hodně o obouvání barefoot) zde: https://www.facebook.com/groups/664692313626508/?fref=ts

Krásné vykročení do teplých dní přeji
Zuzka 🙂