IMG_5200

Zuzka Zaharowská, maminka dvou dětí, občanskou profesí dříve vedoucí střediska zabývající se sociální prací s rodinou, sociální pedagog, lektor rozvoje rodičovských kompetencí a mnoha jiných „softskills“ předně zaměřených na rodiče a děti.

„Nerada mluvím o tom „kdo jsem“. Hloubku toho „kdo“ člověk je jde těžko postihnout. Ale jako člověk se cítím být předně umělcem, od malička pořád něco tvořím předně v oblasti hudby a umění. Souběžně s tím jsem byla fascinována lidmi jako takovými – proč se chovají, jak se chovají? Proč tu vlastně vůbec jsou? Časem jsem si všímala, že skrze mne proudí různé nápady, náměty a častokráte v ten pravý čas přijdou k pravému člověku. Dlouho jsem se čerpání a předávání informací ze sebe bránila, raději jsem studovala, ověřovala, četla, pozorovala … ale ta správná informace, co měla zaznít, ta nakonec vždy přišla „odjinud“. Tak jsem se tomu přestala bránit. Teď bych se označila za takový „otvírák“, „umožňovač“ … nemálokdy se mi stane, že lidé řeknou „to jsem přesně potřeboval slyšet, to mě nakoplo“ nebo jsem dala lidi dohromady ke spolupráci. Je to pro mne přirozené. A proto jsem i opustila bývalou práci v „systému“. Nebylo to přirozené, nemohla jsem pracovat podle svého naladění a naturelu. A teď jsem na cestě objevování mé nové profese, která by byla v souladu s mým posláním. “

Nacházíš se na stránkách, kde se můžeš inspirovat ke svému osobnímu rozvoji a ke změnám ve svém životě. Posláním stránek a komunity je hledání cest, jak do života kohokoliv, do zcela běžného dne, zařadit osobní a duchovní rozvoj a tím přispět k jeho štěstí. Naše společnost se skládá z jednotlivých lidí, ale tvoří jeden celek. Každý jsme součástí, každý přispíváme do kolektivního vědomí a proto se i tyto stránky snaží, aby v kolektivním vědomí bylo co nejvíce pozitivních emocí, lásky a svobodné kreativity. Fungování těchto stránek a všeho, co dělám ráda označuju jako „otvírač“. Dávají ti nahlédnout, jaké jsou možnosti, zároveň poskytují podporu na cestě, abys vytrval.

Náměty a nápady, které zde najdeš jsou v té formě, v jaké jsou zde publikovány, mým „duševním vlastnictvím“. Pokud je tomu jinak, je to uvedeno v textu. Samozřejmě, že člověka ovlivní vše, co slyšel, viděl, dověděl se na seminářích a při vzdělávání. Takže nemusí jít vždy o něco zcela nového, zmiňuje se o tom mnoho dalších autorů. Do formy, ve které je zde nacházíš je dávám sama – vybírám fotografie, fotím fotografie, formuluju texty tak, jak ke mně informace „přijdou“. Podobně u videí, které točím spontáně s minimem příprav. Některé kresby, které používám nakreslil Petr Domorád podle mého zadání a moc mu děkuji. Pokud použitý obrázek či fotografie nejsou mé, uvádím zdroj pod textem, nebo přímo v posteru. Podobně i s převzatými texty. Pokud shledáš, že je tomu jinak, budu ráda za upozornění. Jsem ráda za každé šíření těchto informací a tvou vlastní aktivitu o propagaci tohoto, jak doufám, prospěšného webu a textů. Všechny knihy, které zde nalezneš recenzované jsem četla, produkty jsem vybrala, doporučované techniky a nápady vycházejí také z mé praxe. Fungovaly u mě, nemusí to nutně být právě tvoje cesta, každý je jinak nastavený a komu vyhovuje a pomáhá jedna věc, nemusí vyhovovat a pomáhat věc druhá.

Příjemný pobyt tady v Zuzkalandu 🙂