„Milovat znamená žít životem toho, koho milujeme.“

Tento citát jsem v poslední době viděla v mnoha statutech. Je možné, že se pletu v jeho výkladu, ale zatím říkám, že já si to nemyslím. Každý máme svůj unikátní život a je nádherné se doplňovat a milovat toho druhého takového jaký je, i když jeho život obsahuje aspekty, které nám zrovna „nevoní“ a do toho „našeho“ nepasují.

Klientkami Fondu ohrožených dětí, kde pracuju, jsou často mamky, které tento postoj zastávaly a pro své muže se obětovaly, či se snažily je předělat, aby ten „jejich život“ tedy mohly žít, což vztahy rozvracelo. Nebo matky, které jsou dětmi z podoných vztahů.

Miluju muže se kterým žiju, nechtěla bych žít jeho život, protože ve chvíli, kdy bych na sebe vzala jeho problémy, jeho psychické vzorce, nemohla bych mu být oporou nebo mu dávat jiné pohledy na jeho starosti. Proto se snažím co nejvíce milovat sama sebe, svůj život a být tak „zdrojem“ lásky i pro něj.

Typ pro dnešní večer … film Jíst, meditovat, milovat http://www.ulozto.cz/xDCaoNd/jist-meditovat-milovat-cz-dabing-2010-semi7-xvid-avi

Mějte hezký pátek

Foto z tohoto filmu je z www.kafe.cz
537986_460928777316798_2083836427_n