JÁ MÁMA
Často se setkávám s maminkami, které si mají tendenci odpírat čas pro sebe. Mají velmi úctyhodné snahy mít uklizeno, navařeno, poběháno po kroužcích, odježděno na kole a po výletech, ale sama máma tam jen vlaje. DĚLAJÍ TO PRO DĚTI!
Cítím jako dobré, udělat si v sobě trochu obrázek o tom, co je pro Tvoje děti dobré. Co jim chceš předat?
Pohledem na ně můžeš zjsitit, že vše, co Ti na nich vadí, mají od Tebe, uviděly to. Vše co se Ti na nich líbí také. Někdy je to až komické, když posloucháme povídání si dětí na písku, jak můžeme nakukovat pod pokličku celé rodiny.
Myslím, že pro Tebe, ženo, matko je velmi podstatnou věcí pečovat o své štěstí. Jít za ním, plnit si sny, být sama sebou. Ať to znamená cokoliv, ať to znamená zpívat, malovat, učit angličtinu, mít kariéru, být doma a zavařovat. Vše co vidíš pod pojmem „moje štěstí“, vše v čem se cítíš dooobře, je to pravé. Protože předně to bude Tvé dítě vnímat. PŘÍJEMNÉ VIBRACE VE TVÉ SPOLEČNOSTI. SÍLU TVÉ ROZVINUTÉ LÁSKY A SOULAD SE ŽIVOTEM, protože kráčíš svou cestou.
A ať už se Tvé dítě rozhodne dělat cokoliv – to, co umí od Tebe, to, co se naučilo ve škole, to, co si samo vymyslelo – provázet jej bude tento pocit, že vše je možné, že sny se plní, láska a štěstí jsou a Vesmír je dobrý. Tento pocit, kterým naplňuješ byt a dny.
Ne neznamená to nebýt nikdy smutná, nezaplakat, nemít emoce a jen nalepený úsměv. Dítě Tě vnímá na jiné úrovni a proto jsou masky zbytečné. Dítě Tě skvěle navádí k odpovědnosti za Tvůj život a jeho autenticitu a opravdovost.
Jsme si vzájemně učiteli a můžeme si vybrat, co budeme učit a co se naučíme.
Zuzka <3