Děkuji „Ježíškovi“ (v podobě mé tchýňky), který letos citlivě naslouchal mým potřebám přírodné péče o tělo a přinesl mi ač „kosmetické“ přesto přírodní produkty pro tuto péči. Ráda Tě nimi inspiruji.

KOKOSOVÝ OLEJ – jak si jednou pořídíš kokosový olej, odpadne ti nákup mnoha dalších kosmetických i potravinových produktů. Olej lze používat na mnoho způsobů např.:

MYTÍ ZUBŮ – na mytí zubů je nejdůležitější zubní kartáček a pohyby, které děláme. Obecné vnímaná potřeba nějaké „extra pasty“ se mi neosvědčila. Proto používám kokosový olej a chci- li zuby bělit, přidám kurkumu. Navíc zubní pasty často obsahují fluor a ten kalcifikuje šišinku mozkovou – omezuje její funkčnost. A šišinka je orgán zodpovědný za naši schopnost vnímat jemnohmotný svět a pracovat s intuicí.

PÉČE O PLEŤ – je třeba vyzkoušet, jaký olej Ti na tvou pleť vyhovuje. Každá je jiná a také ne na každé místo na Tvém Těle je vhodný stejný olej. V mém případě kokosový olej skvěle působí na celé tělo kromě pleti. Na pleť jej používám po silném odmaštění, tedy po sauně. Občas, pokud neodmašťuji pokožku často stačí obličej promazat pouze jedenkrát týdně po sauně a zbytek týdne mýt vlažnou vodou čistou bavlněnou žínkou.

HOLENÍ NOHOU – po nanesení drobné vrstvy oleje (nemusí jít jen o kokosový), si lze příjemné oholit žiletkou nožky i vše ostatní 😉

KONEČKY VLASŮ – pro mne to neplatí, ale přesto bych ti ráda předala informaci o ostatních, kteří si velmi pochvalují zábal z kokosového oleje jak na celé vlasy, který pomáhá suchým vlasům, tak na konečky vlasů, který pomáhá proti třepícím se konečkům.

JÍDLO – Kokosový olej využiješ v mnoha receptech zdravé i živé kuchyně

Směs bylin/Bylinný šampón – přírodní a nechemická péče o vlasy i tělo (peeling). Vytvoříš si kašičku smícháním několika lžiček směsi s horkou vodou a necháš ochládnout, následně nanášíš na vlasy. Kašičku lze použít také jako peeling na celé tělo i masku na obliček, obsahuje jemné drsnější části. Mé vlasy se po směsi začínají mastit až tak čtvrtý den, ale je třeba si dávat pozor na stravu a na to, zda jsou již vlasy detoxikované na No poo metodu zvyklé.

Prášek z byliny Retha/ z mýdlových ořechů – přírodní a nechemická péče o vlasy i tělo, která se používá poodbně jako směs předchozí.

Ajurvédský šampón – přírodní varianta péče o pleť v prostředí, kde si nemůžeš umíchat výše zmiňované kašičky třeba v lázních, v sauně, na cestách, na návštěvách a můžeš jej nabádnout také návštěvě.

Další super nápady na přírodní péči o pleť najdeš na kanálu této slečny, který mám moc ráda. Péče o tvůj zevnějšek může být takto harmoničtější. Proč?

Tím, že si vytváříš produkty sama, invetsuješ do nich svou lásku a energii a ony pak s touto láskou pečují o Tebe a Tobě slouží. Tato péče se nepodepisuje negativně na životním prostředí, ani nebyla testována na zvířatech, tedy má pozitivní vibrace a energii. Těmito vibracemi se při používání kosmetiky také obklopujeme.

Přippoj se do naší skupiny na facebooku nebo buď fanouškem naší stránky na facebooku a budeš mít ode mne nejčerstvější informace.

Šťastnou „cestu“

Zuzka