Tento citát Johna Lenona je tak mnohoznačný 🙂
Z jednoho úhlu pohledu může jít o okamžik, když člověk putuje životem do té chvíle než najde svého duchovního partnera a následně se cítí naplněně.
Na stranu druhou o moment, kdy člověk při hledání svého životního štěstí pochopí sjednocenost světa a nás lidí, najde jednotu, „našli jsme sebe“.
A nebo … když se cítíš v životě nespokojeně a začneš hledat strategie, jak oblasti, které ti nevyhovují, změnit. začneš narážet na mnohé zajímavé překážky nebo jevy. Ale vlastně sám na sebe. Třeba se rozhodneš změnit práci … proč to nejde? Proč i v jiné práci nacházíš ty samé problémy? Nebo se rozhodneš opustit vztah, následující vztah brzy začne vypadat podobně, nebo i přes všechno cítíš neustálý vnitřní nepokoj. Nebo se rozhodneš zlepšit si kondici a změnit stravování – ale pořád máš hrozné chutě, bojuješ se svými návyky a tak začneš hledat, proč tomu tak je. Ať už začneš z jakékoliv strany, na cestě ke svému štěstí se střetneš tváří v tvář sám se sebou. A zatím jsem nenašla jinou cestu k opravdovému nepředstíranému štěstí než „najít sám sebe“, poznat se a pak se příjmout takový/á jaký/á jsem. Od té chvíle, jakobys najel do té správné koleje a strava, zdraví, práce, finance, vztahy … vše se začne odvíjet tak, jak ty sám/a potřebuješ. Sebenalezení sebepřijetí => Vesmír ví, co ti má přichystat 🙂

 

Krásnou neděli Zuzka