Ahoj, dnes Tě oslovuji takovou méně tradiční formou. Dnes Ti nabízím něco ke stažení a užívání. Jsou to mé poznámky ze semináře s úžasným mužem, panem Wolfem Dieterem Storlem, které jsem si dělala. Bylo to prosté a přesto tak fascinující, jít s tímto mužem dvacet metrů tři hodiny. Na každém kroku totiž nacházel BYLINU. Ne nějaký plevel, jak jsme zvyklí tomu říkat a vytrhávat to, ale rostlinu prospěšnou pro náš život. U chodníku, na zahrádce, v hájku, v prasklině v chodníku.

Již tenkrát jsem své poznámky sdílela s účastníky semináře a nyní jsem se rozhodla je sdílet i s Tebou, protože jsem se přesvědčila o tom, jak mně osobně hodně vypomohly.

Vypomohly mi nejen najít si v dosahu bylinku, kterou použiji, ale také mi pomohly uvědomit si, kolik bohatství se nachází kolem nás.

Média a farmaceutické společnosti se nás snaží přesvědčit o tom, jak moc potřebujeme někoho z venku, nějakého “odborníka”, kterému musíme zaplatit za naše zdraví. Přitom kolem nás je vše, co potřebujeme, jen nás to nikdo neučí používat.

Tyto poznatky také pomáhájí ve chvílích, kdy cítíme nedostatek a tlak z možných existenčních problémů. Ve chvíli, kdy se dostavuje nervozita z nedostatku peněz na náš život. Tato mnohdy záměrně udržovaná a vytvářená tíseň. V takovou chvíli se obracím do přírody, obracím se k uvědomění, že pro náš život – jídlo i zdraví – je toho dostatek kolem nás, nemusíme to jít všechno koupit. Potěšení ze sběru bylin zvedá náladu a dodává onen pocit vnitřního bohatství, které posiluje naši prosperitu celkově. Což jsem si ověřila při práci s rodinami v krizi ve Fondu ohrožených dětí.

V tomto drobném textu nacházíš tedy informace, které jsem si odnesla zrovna z tohoto semináře (jistě, že to není vyčerpávající 😀 ) a nebo které mne o dané rostlině zaujaly. Fotografie jsou z velké části mé, právě ze semináře, občas jsem musela vyhledat nějakou jinde, bohužel už nevím kde. V té době se autorství tolik neřešilo a nyní už to nedohledám 🙂

Stahuj zde: Bohatství rostlin kolem nás_medium

Ve větší kvalitě je text ke stažení zde: http://ulozto.cz/xQjnaGoy/bohatstvi-rostlin-kolem-nas-pdf a heslo je stesti777 .

Pokud se Ti informace osvědčí, napiš mi Tvou zkušenost na zuzka.zaharowska@seznam.cz, tuto minipublikaci můžeš sdílet volně mězi své známé, pokud budeš chtít ocenit přínos textu pro Tebe jakoukoliv částkou , můžeš to udělat na účet  2800161960/2010 pod variabilním symbolem 777. Tím tedy podpořit mé snažení celkově. Děkuji

Těším s na Tebe při některém z vysílání na youtube Zuzana Zaharowská, na facebooku Štěstí na dlani a na stránkách www.stestinadlani.cz

Šťastnou cestu životem

Zuzka Zaharowská