Zdravím do pěkného dne a ODPOVÍDÁM DNES NA NĚKTERÉ Z VAŠICH DOTAZŮ ČLÁNKEM  <3
Dnes jsem si vzpoměla na seriál „Lucie postrach ulice“. Jak Lucie díky formelákům plula po obývacím pokoji a křičela „Jsem vládkyně všech moří!!!“
Vzpoměla jsem si na to díky dotazu Petry a nejen Petry. ČASTO SE MĚ PTÁTE, JAK SE MÁTE VYPOŘÁDAT S ČLOVĚKEM, KTERÝ VÁM NIČÍ NEBO ZNEPŘÍJEMŇUJE ŽIVOT. Děkuji za možnost odpovědět, co mě tedy k tomuto tématu napadá. Při čtení zkus nestranně posuzovat text, nebrat si jej osobně a přečíst si jej třeba ještě za týden. Děkuji
Podoba tohoto ničení je různá. Lidé mi vypráví o zneužívajících partnerech, o závistivé kolegyni, o úřednících, o vládě, o lidech na „temné straně“ i o démonech. I podoba těchto příkoří bývá z vyprávění lidí různá. Způsob, jak člověk o „SVÉM ZÁŠKODNÍKOVI“ uvažuje také. Lišíme se a různíme a to je krásné. To jak vnímáš takového ničivého člověka, ničící element, destruktivní prvek, to velmi často odpovídá nastavení Tvého vnitřního světa. Takové je pak nastavení i Tvého světa okolo Tebe.
Vzpoměla jsem si na to, jak jsem často v dětství mívala pocit (a ten pocit mívá mnoho dětí i dospělých), že svět je tady tak nějak vytvořený pro mne. Že vše se točí jen a jen kolem mne.
Zní to jako egoismus, ale svým způsobem to takto je.
Častým prvkem v konverzacích v poslední době byl předně dotaz, jak se bránit, člověku, který vůči Tobě vysílá špatnou energii, který Ti nějakým způsobem energeticky, duchovně ubližuje, „používá proti Tobě kouzla“, negativně na Tebe myslí a „Ty to cítíš“. Setkávám se ve Vašich dotazech ale i v komunikaci běžně s tím, že máme dojem, že někdo vůči nám záměrně vysílá nějaké zlo.
Jak se k tomu stavím já? Pro mne to je i není takto.
1) Ten člověk, ta bytost, opravdu může existovat, může opravdu dělat něco za Tvými zády a Ty to cítíš a poznáš.
2) Na straně druhé jsi ale Ty toho člověka, tu bytost a jejich jednání do svého světa NEVĚDOMĚ A ZÁMĚRNĚ umístil/a.
V mém smýšlení mne lidé a bytosti obklopují z mých vnitřních důvodů. Každého potkávám z nějakého důvodu a způsob jakým se ke mně chová a jak ovlivňuje můj život volím také já. Vybírám si podle svého vnitřního nastavení, podle toho, jak v tu dobu myslím a jak ve svém životě jednám lidi, kteří mi přicházejí do cesty. Dělám tak často samozřejmě NEVĚDOMĚ.
Toto je efekt, který můžeš pozorovat ve chvíli, kdy se svým vnitřním životem začneš zabývat. Začne kolem Tebe být více a více lidí na tvé vlně, dějí se „šťastné náhody“ a setkání. Občas ale vidím, že máme tendenci mít radost z těchto „pozitivních“ setkání, což je skvělé, ale ta negativní setkání pořád připisujeme něčemu tam venku.
Jedna z kamarádek, měla tendence vidět v mnoha lidech někoho, kdo jí chce ukrást nápad, někoho kdo proti ní vysílá negativní energii, pomlouvá ji, kuje za jejími zády pikle, jak se říká, a to na podkladě svého pocitu. Cítila, jak to ti lidé dělají a ono se to pak i potvrzovalo. Diskutovávaly jsme tedy a Tebe k tomuto zamyšlení chci také navést, ZDA DŘÍVE VZNIKÁ JEJÍ POCIT A PŘEDPOKLAD ZLÝCH ÚMYSLŮ LIDÍ NEBO TEN ÚMYSL SAMOTNÝ. Protože tyto diskuze byly součástí mého života, musela jsem svůj postoj k tomu revidovat i já.
Je to i pro mne otázkou, co vzniká dříve, ale jako odpověď mi do současnosti stále přichází, že DŘÍVE VZNIKÁ PŘEDPOKLAD!
Ta bytost, která mi škodí nejprve vzniká v mé hlavě, emocích, vnitřním světě a pak se přesouvá i do hmotné reality. Stejně jako ty věci, které jsou pro mne dobré. Proč by tomu mělo být jinak? To co se mi daří, toho jsem tvůrce a to, co se mi nedaří, toho tvůrce nejsem? Věřím, že není možné netvořit obé, nebo spíše že S UVĚDOMĚNÍM, ŽE DOBRÉ VĚCI V MÉM ŽIVOTĚ JSEM SCHOPNÁ VYTVOŘIT PŘICHÁZÍ I UVĚDOMĚNÍ, ŽE TVOŘÍM I TY ŠPATNÉ A JSEM SCHOPNA JE ODSTRANIT.
A takto si v životě můžeš vytvořit někoho, kdo Ti ubírá energii, protože je to „černý mág“, zlé lidi z konspiračních teorií, destruktivní partnery, závistivé kolegyně, které „zrovna teď o Tobě negativně mluví a „Ty to cítíš“ apod.
Toto tvoření probíhá okamžitě, nemusíš se soutředit na nějakou „negaci“ a ona za nějakou dobu tato bytost vznikne. Ta bytost, ten „ZÁŠKODNÍK“, je součástí Tvého já po celou dobu a jen se občas projeví. Ale to je v pořádku, je dobré se s ním potkat, poznat jej, uvědomit si (jak říkají Toltékové), že TY JSI MÉ DRUHÉ JÁ a příjmout, že zde je a že si jej vytváříš.
Taková bytost Ti přináší nějakou emoci a něco Tě učí.
Učí Tě se postavit a zastat se sebe, učí Tě se posadit a zklidnit se a hledat v sobě, učí Tě přestat být neustále hodnou holčičkou, poslušným klukem když Ti to ubližuje, učí Tě znovu si projít v hlavě, zda žiješ v přátelském Vesmíru a jak vypadá Tvůj vnitřní svět, posílá Tě na uklidnění do přírody, kde nalezneš odpověď, posílá Tě do vnitřního světa čistit a tvořit.
Když na sebe tuto zodpovědnost vezmeš dostaví se úleva a vlastně i pocit moci. Protože Ty jsi ten, kdo stojí u kormidla a jsi pánem svého života, těch dobrých i špatných věcí. Ty kreslíš ten obrázek a vybíráš barvy i tvary. Není to jednoduché, ale je to osvobozující.
Zkus si se zavřenýma očima prohlížet svůj vnitřní svět, jakobys shlížel na krajinu z kopce a říkat si:
Jsem pánem svého světa,
jsem jeho střed,
jsem jeho tvůrce,
jsem jeho základní energie,
já jsem to, co se mi odehrává.

Asi se ptáš … Jak je to možné? Jak tím mohu být já? Jaktože JÁ jsem svět? Lidé kolem mne nemají svobodnou vůli? Vše kolem nás jsou vibrace, všichni jsme vibrace a na jakou vibraci se rozvibruješ pomocí myšlenek a emocí, tak s takovou vibrací se i Ty ztotožníš. I s takovými lidmi! I oni vibrují, a vibrují -li na stejné frekvenci jako Ty, potkáváte se ve hmotném světě, protože jste se vibračně sladili. Vibruješ – li ve vibraci strachu z magických sil, jsi v realitě, kde je to možné. Vibruješ – li ve vibraci lásky a pocitu, že Vesmír je ti nakloněn, sjednotíš se s tou realitou, ve které to takto je. A takto se přesouváme v realitách, které vždy odpovídají našemu vnitřnímu světu. Proto říkám, že JSI PÁNEM SVĚTA. Jsi pánem svého vnitřního světa a ten se pak sjednotí s takovým světem, který jemu odpovídá a to se potom vyskytuje i okolo Tebe.
Doufám, že článek odpověděl na některé z Vašich dotazů, pokud se líbil sdílejte, děkuji Emotikona heart

Šťastnou cestu Tvým víkendem a hodně pohody do něj
Zuzka